Background

 FAALİYET ALANLARIMIZ

service

ÇİFTAY | MADEN

2008 yılında imzalanan sözleşme ile Sivas Divriği’de Erdemir Madencilik San. ve Tic. A.Ş.’ye ait yer altı ve yer üstü demir madenlerinin üretimini gerçekleştirmekte olan Çiftay bu faaliyetleri ile Türkiye demir cevheri üretiminin %34 ünün ve Türkiye demir cevheri ihtiyacının %13ünün karşılanmasını sağlamaktadır.

Çiftay, Alacer Gold Corp.’a ait Erzincan İliç’te bulunan ve Türkiye’nin en büyük 2. altın madeni olan Çöpler Altın Madeni’nin tüm madencilik faaliyetlerini 2008 yılından bu yana yürütmektedir. Çiftay, son yılda Mastra Yeraltı Altın Madeni (Koza Altın A.Ş.) ve Çaldağ Açık Ocak Nikel Madeninin (VTG Holding) üretim işlerini tamamlamıştır. Kurulduğu günden bu yana Çiftay, Türkiye’nin 5 farklı ilinde ruhsatlı sahalarından agrega üretimi yapmaktadır.

Türkiye’nin 5 çeşit ürün elde eden tek lavvar tesisi ile Manisa Soma’da TKİ Ege Linyitleri İşletmesi’nin kömür yıkama ve zenginleştirme faaliyetlerini 10 yılı aşkın bir süredir yürütmekte olan Çiftay 51.000.000 ton kömür yıkama ve zenginleştirme işini başarıyla tamamlamıştır.

İŞİN SAHİBİ (İHALE MAKAMI) İŞİN ADI İŞİN YERİ
ANAGOLD MADENCİLİK SAN. VE TİC.A.Ş. Çöpler Altın Madeni Cevher Üretimi ve Dekapaj İşleri ERZİNCAN
ERDEMİR MADENCİLİK SAN. VE TİC.A.Ş. Cürek Yeraltı İşletmesi Hazırlık ve Cevher Üretim İşi SİVAS
ERDEMİR MADENCİLİK SAN. VE TİC.A.Ş. Ekinbaşı Yeraltı İşletmesi Hazırlık ve Üretim İşleri SİVAS
ERDEMİR MADENCİLİK SAN. VE TİC.A.Ş. Düşük Tenörlü Hematit Cevherlerinin Manyetik Separasyon ve Jig ile Zenginleştirilmesi İşi SİVAS
ERDEMİR MADENCİLİK SAN. VE TİC.A.Ş. Dumluca Demir Madeni Cevher Üretimi ve Nakliye Sistemin İşletilmesi SİVAS
TÜRKİYE KÖMÜR İŞLETMELERİ KURUMU A.Ş. TKİ ELİ Müessesesi Müdürlüğü Soma İşletmeleri 20.000.000 Ton Tüvenan Kömürün Yıkattırılması İşi MANİSA
TRAÇİM ÇİMENTO SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ. Kalker, Kil, Şist'in İstihracı, yüklenmesi, nakledilmesi ve boşaltılması işi MANİSA
ÖKSÜT MADENCİLİK SAN. VE TİC. A.Ş. Öksüt Altın Projesi Madencilik Faaliyetleri KAYSERİ